LIBĚNA STIEBITZOVÁ       mapa světa       CESTY PO SVĚTĚ

Nejnovější příspěvek
Fotodeníky z cest - III. část
Londýn 2024

Londýn (únor 2024)

Londýn je další z destinací, kam se moc ráda vracím. Tentokrát to bylo po dlouhých osmi letech. Londýn je nesmírně inspirativní město. Baví mě propojenost tradice se současností, velkorysost rozvoje města v současných dimenzích, které tolik kontrastují se zakonzervovaným skanzenem, kterým se stala Praha.

Hrozně se mi líbila například restaurace navazující na Serpentine North Gallery v Kensington Gardens od Zaha Hadid Architects z roku 2013. Další novinkou pro mě byla před pár lety dokončená dostavba Tate Modern, nové pro mě byly i mnohé možnosti podívat se na město z ptačí perspektivy, respektive z teras na výškových budovách.

Pro architekty je v Londýně spousta příležitostí, jak realizovat své návrhy! A já pokaždé obdivuji, co nového zde v oblasti architektury za tu krátkou dobu vyrostlo. Také pro umělce zaměřené na street art je v Londýně spousta příležitostí a co teprve živé umění v ulicích, to je skvělé zpestření každé pochůzky po městě! Letos mě nejvíce zaujal harfenista u Millennium Bridge, na to, jaká byla zima, hrál skvěle!

Evropa
Finsko - babí léto v Laponsku

Evropa
Finsko - zima v Laponsku

Jižní Amerika
Peru

Jižní Amerika
Venezuela

Evropa
Španělsko - Bilbao

Rovníková Afrika
Keňa

Asie
Severní Indie - Ladak

Jižní Amerika
Chile a Argentina

Evropa
Velká Británie - Londýn

Zpět na hlavní stránku
Fotodeníky - II. část
Fotodeníky - IV. část

© Liběna Stiebitzová
Kontakt: libena.stiebitzova@seznam.cz