Severní Rumunsko - pohoří Rodna


Letošní výprava do SEVERNÍHO RUMUNSKA pro mě byla svým způsobem návratem ke kořenům mé cestovatelské vášně. V pohoří Rodna jsem absolvovala svůl první trek. Krása putování v horách tenkrát naprosto převážila útrapy při stoupání do kopců, ke kterým vydatně přispělo množství nepotřebných věcí, které jsem si s sebou jako začátečník nabalila do batohu.

Letos jsme nahlédli do několika pohoří severního Rumunska, Rodna, Cealhau, Calimani a Maramureš, navštívili jsme oblast Bizacké soutěsky a nechyběla ani návštěva krásných malovaných klášterů Moldovita a Voronet.

Začátek července je obdobím, kdy svahy rumunských hor ozdobí spousta pestrobarevných horských květin. Procházet se po rozkvetlých horských loukách plných úpolínů, orchidejí, hvozdíků a dalších divokých květin, to je jako byste vstoupili do botanického ráje. Ne nadarmo se pohoří Rodna říká "Pěnišníhové hory", kvetlo jich tam opravdu hodně!

Rumunské hory zůstaly krásné, samozřejmě, ale zůstaly stejně krásné i v mých očích zmlsaných krásami Himálaje, And, vulkánů Kamčatky a Islandu a dalších úchvatných pohoří, které jsem od své první výpravy do pohoří Rodna navšívíla. Letošní putování horami bylo skvělé a já se do Rumunska určitě zase někdy ráda vrátím!


© Liběna Stiebitzová