LIBĚNA STIEBITZOVÁ       mapa světa       CESTY PO SVĚTĚ

Nejnovější příspěvek
Fotodeníky z cest - I. část
Londýn 2024

Londýn (únor 2024)

Londýn je další z destinací, kam se moc ráda vracím. Tentokrát to bylo po dlouhých osmi letech. Londýn je nesmírně inspirativní město. Baví mě propojenost tradice se současností, velkorysost rozvoje města v současných dimenzích, které tolik kontrastují se zakonzervovaným skanzenem, kterým se stala Praha.

Hrozně se mi líbila například restaurace navazující na Serpentine North Gallery v Kensington Gardens od Zaha Hadid Architects z roku 2013. Další novinkou pro mě byla před pár lety dokončená dostavba Tate Modern, nové pro mě byly i mnohé možnosti podívat se na město z ptačí perspektivy, respektive z teras na výškových budovách.

Pro architekty je v Londýně spousta příležitostí, jak realizovat své návrhy! A já pokaždé obdivuji, co nového zde v oblasti architektury za tu krátkou dobu vyrostlo. Také pro umělce zaměřené na street art je v Londýně spousta příležitostí a co teprve živé umění v ulicích, to je skvělé zpestření každé pochůzky po městě! Letos mě nejvíce zaujal harfenista u Millennium Bridge, na to, jaká byla zima, hrál skvěle!

Evropa
Švédsko

Evropa
Švédsko

Evropa
Finsko

Evropa
Švédsko

Severní Amerika
New York

Evropa
Finsko

Evropa
Slovinsko

Evropa
Finsko

Evropa
Finsko

Zpět na hlavní stránku
Fotodeníky - II. část

© Liběna Stiebitzová
Kontakt: libena.stiebitzova@seznam.cz